Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nieruchomości i pożary

05 lutego 1996 | Gazeta | KM

Strażacy kontrolują budynki

Nieruchomości i pożary

Co pewien czas na ekrany kin i telewizorów trafiają filmy przedstawiające wielkie katastrofy, między innymi wielkie pożary, filmowane tak, że widzom od samego oglądania robi się gorąco. Pożary kojarzy się głównie z nieruchomościami. Najczęściej bowiem płoną budynki i lasy. Czy domy, w których mieszkamy, czy budynki, w których bywamy, są bezpieczne, pod względem zagrożenia pożarowego?

Najbardziej zagrożone -- co nie znaczy, że od razu niebezpieczne -- są budynki, w których mają miejsce największe skupiska ludzi. Pożarnicy dzielą budynki na 5 kategorii: I -- to obiekty, w których przebywa więcej niż 50 osób równocześnie, II -- obiekty, gdzie przebywają osoby o ograniczonej zdolności poruszania się, np. szpitale, domy opieki społecznej, żłobki, przedszkola, III -- budynki administracyjne, hotele, akademiki, do kategorii IV zalicza się budynki mieszkalne, zaś kategoria Vobejmuje archiwa, muzea, biblioteki, a więc obiekty, w których są zgromadzone wielkie ilości łatwo palnego papieru.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 665

Spis treści
Zamów abonament