Jest szansa na awans

13 listopada 2008 | Sport | Krzysztof Rawa
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski grają razem od 2001 r.
źródło: AP

Polscy debliści pokonali Leandera Paesa i Lukasa Dlouhyego 7:6 (7-2), 6:3. Jeśli wygrają w piątek z Jonasem Bjoerkmanem i Kevinem Ullyettem – awansują do półfinału

Pierwsze zwycięstwo Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego w krótkiej historii ich startów w Masters warto pochwalić, tym bardziej że wygrali z deblem solidnym.

Ten mecz może nie przejdzie do kronik jako nadzwyczajnie ciekawy, ale zainteresowani mieli czym się stresować – wiedzieli, że przegranym awans na pewno ucieka. W pierwszym secie decydował tie-break, w którym szybciej przewagę osiągnęli Polacy i gładko przeszli od stanu 4-1 do 7-2. Drugi set zaczął się gorzej, rywale przełamali serwis Fyrstenberga i prowadzili 3:1, lecz strach zmobilizował polską parę tak bardzo, że już do końca nie oddała gema.

Fyrstenberg wyjaśnił, że tym razem słabszym ogniwem w deblu czesko-hinduskim był Dlouhy. „Paes rozegrał świetny mecz, ale wykorzystaliśmy gorszą formę Czecha. Przed nami kolejny mecz o wszystko” – napisał polski tenisista w swym...