Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Małe ułatwienie na Andersa

11 marca 2009 | Życie Warszawy | Maciej Czerski
Ul. Dawidowskiego będzie można wreszcie zjechać z Andersa w ul. Słomińskiego. Kierowcy, którzy chcą dostać się z centrum na Pragę, nie będą musieli stać w korkach.
źródło: Życie Warszawy
Ul. Dawidowskiego będzie można wreszcie zjechać z Andersa w ul. Słomińskiego. Kierowcy, którzy chcą dostać się z centrum na Pragę, nie będą musieli stać w korkach.

Dobra wiadomość dla kierowców – pod koniec tygodnia drogowcy uruchomią nowe połączenia pomiędzy ulicami Andersa i Słonimskiego

Ulica Dawidowskiego to kilkusetmerowy odcinek drogi, którym jadący w stronę centrum kierowcy zaraz za wiaduktem mogli zjechać w ul. Słomińskiego. Po zamknięciu wiaduktu, ruch na Dawidowskiego wstrzymano. Jednak na wniosek miejskiego inżyniera ruchu drogowcy otworzą ulicę dla kierowców jadących w stronę Żoliborza.

– Czekamy tylko na zatwierdzenie nowej organizacji ruchu przez urzędników z dzielnicy i policję – mówi Wiktor Wojewódzki, wicedyrektor Zarządu Remontów i Konserwacji Dróg. – Fizycznie nowe oznakowanie już jest gotowe. Mamy nadzieję, że do końca tygodnia dostaniemy wszystkie zgody i kierowcy będą mogli korzystać z nowego połączenia.

Otwarcie wschodniej nitki Dawidowskiego odciąży zakorkowane ulice Międzyparkową i Zakroczymską. Zwłaszcza że w weekend drogowcy zamkną most Śląsko-Dąbrowski, co zwiększy korki w całym Śródmieściu.

Natomiast na tymczasową przeprawę nad ul. Słomińskiego i torami PKP kierowcy będą musieli poczekać ponad sześć tygodni. Dopiero w poniedziałek drogowcy podpisali umowę z firmami WPM Mosty i PBL Mazowieckie Mosty, które do 24 kwietnia mają rozebrać stary wiadukt i ustawić w jego miejsce tymczasowy most kratownicowy.

Brak okładki

Wydanie: 8264

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament