Adam Małysz wraca na podium

11 marca 2009 | Sport | Janusz Pindera

Polski skoczek zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w Kuopio. Wygrał 38-letni Japończyk Takanobu Okabe

Małysz ostatni raz stał na podium 25 marca 2007 roku w Planicy. Wygrał wtedy kończący sezon konkurs na mamuciej skoczni i zdobył po raz czwarty Kryształową Kulę. To był wspaniały czas Orła z Wisły – zwyciężył nie tylko w klasyfikacji generalnej PŚ, ale zdobył też w Sapporo na średniej skoczni złoty medal mistrzostw świata. Trenerem polskich skoczków był wtedy Fin Hannu Lepistoe.

Następny sezon nie przyniósł sukcesów, obecny również obfitował w porażki. Optymizmem powiało dopiero w styczniu, gdy Małysz poprosił o pomoc...