Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do Brukseli i Strasburga... start!

11 marca 2009 | Kraj | Jarosław Stróżyk Karol Manys

Partie mają już gotowe listy kandydatów. PO namawia jeszcze do startu byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Z walki o mandat zrezygnował Józef Zych

Kampania wyborcza do europarlamentu wczoraj oficjalnie wystartowała. – Listy kandydatów są dopięte na ostatni guzik – można usłyszeć w prawie wszystkich partiach.

Do walki na znane nazwiska ma dojść głównie w Warszawie, gdzie PiS wystawi prezydenckiego ministra Michała Kamińskiego, a PO komisarz europejską Danutę Hübner. Szefem kampanii PO został senator Tomasz Misiak.

Obecność Hübner na listach PO ostro skrytykował wczoraj lider europejskich socjalistów Martin Schulz. – Ta decyzja jest mniej związana z jej przekonaniami politycznymi, a bardziej podyktowana własną karierą – skomentował. Lewica wystawia do boju w Warszawie Wojciecha Olejniczaka.

Jak dowiedziała się „Rz”, może jeszcze dojść do niespodzianek. PO namawia byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, by wystartował w Małopolsce. – Oficjalnie nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał. Sam też o to nie zabiegam – odpowiada prof. Ćwiąkalski, choć przyznaje, że spotkał się z takimi sugestiami. Były minister twierdzi, że wystartuje tylko wówczas, jeśli się okaże, że pracę europosła da się pogodzić z prowadzeniem kancelarii adwokackiej i wykładami na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Brak okładki

Wydanie: 8264

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament