Ważniejsze są hot dogi

03 lipca 1996 | Sport | MŻ

Wimbledon' 96: wygrane Steffi Graf i Pete' a Samprasa

W półfinałach kobiecego Wimbledonu zagrają Steffi Graf z Kimiko Date oraz Arantxa Sanchez-Vicario z Meredith McGrath. W ćwierćfinałach Sanchez-Vicario wygrała z Judith Wiesner 6: 4, 6: 0, McGrath pokonała Mary Jo Fernandez 6: 3, 6: 1, Graf wygrała z Janą Novotną 6: 3, 6: 2, a Date z Mary Pierce 3: 6, 6: 3, 6: 1. Obrońca tytułu Pete Sampras w jednej ósmej finału zwyciężył Cedrika Pioline'a 6: 4, 6: 4, 6: 2, a Michael Stich przegrał z Richardem Krajickiem 4: 6, 6: 7 (5-7) , 4: 6.

Sanchez-Vicario porównywana jest do niemieckich piłkarzy. Kibice futbolu wiedzą co to znaczy -- wygrywa łatwo, gdy jest w formie i nie przegrywa, gdy pozornie wszystko jest już stracone. W poniedziałek przegrała z Belgijką Sabine Appelmans pierwszego seta, w drugim rywalka prowadziła 2: 0 i 30: 0. Wtedy Hiszpanka krzyknęła coś do siebie, uderzyła rakietą o ziemię i już do końca meczu Appelmans wygrała tylko jednego gema. We wtorek w pierwszym secie Judith Wiesner prowadziła 4: 2, Arantxa po każdej piłce rozluźniała ściśnięte plastrem przedramię i robiła wrażenie cierpiącej. Znowu wszystko zmieniło się jak w oka mgnieniu. Hiszpanka zaczęła chodzić częściej do siatki, jej piłki z głębi kortu były coraz precyzyjniejsze i Wiesner nie wygrała już ani jednego gema. Nie był to porywający tenis,...