Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kierowca – wróg strażnika

05 lutego 2011 | Życie Warszawy | Janina Blikowska Marek Kozubal
W poprzednim roku straż miejska otrzymała 474 tys. zgłoszeń na numer alarmowy 986. Mundurowi wypisali 115 tys. mandatów na kwotę 14 mln zł, pouczyli 133 tys. osób.
źródło: Życie Warszawy
W poprzednim roku straż miejska otrzymała 474 tys. zgłoszeń na numer alarmowy 986. Mundurowi wypisali 115 tys. mandatów na kwotę 14 mln zł, pouczyli 133 tys. osób.

Straż miejska zajmuje się głównie wypisywaniem mandatów kierowcom, którzy źle parkują. Coraz rzadziej ściga osoby, które nielegalnie handlują na ulicach czy zakłócają spokój

Kurą znoszącą złote jajka stali się dla straży i miasta właściciele aut. W poprzednim roku straż miejska wlepiła w sumie mandaty na kwotę 14,1 mln zł. Aż 11,4 mln zł wyciągnęła z portfeli kierowców, którzy źle zaparkowali samochód. W sumie kary dosięgły 86 tys. kierowców.

Pijących alkohol w niedozwolonym miejscu strażnicy przez cały rok wypatrzyli tylko 12 tys. i ukarali mandatami za 1 mln zł. Zakłócających porządek wyłapali 5 tys., co...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8845

Spis treści
Zamów abonament