Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolejki zamiast kartek

22 stycznia 2014 | Publicystyka, Opinie | Roman Młodkowski
Długie oczekiwanie jest nieodłącznym elementem korzystania z usług medycznych w Polsce
autor zdjęcia: Radek Pasterski
źródło: Fotorzepa
Długie oczekiwanie jest nieodłącznym elementem korzystania z usług medycznych w Polsce

W służbie zdrowia mamy do czynienia z rodzajem darwinistycznego sita. Bo część pacjentów albo nie dożyje konsultacji, albo dożyje jej w stanie tak złym, że dalsze leczenie nie będzie drogie... bo będzie krótkie – pisze publicysta „Rzeczpospolitej".

Nazajutrz po zapowiedzi premiera, iż w 2014 roku kolejki do lekarzy ulegną skróceniu, wziąłem mimowolnie udział w koleżeńskiej dyskusji o służbie zdrowia. Ktoś się ucieszył, że Donald Tusk zapowiedział skrócenie kolejek. Ktoś dorzucił, że od tego zależy los ministra Arłukowicza. Ktoś inny zaczął się zastanawiać, ile razy już rząd „skracał" kolejki. A ja wiem – nic się nie zmieni.

I nie chodzi tu o typowy dla polityków cynizm polegający na mówieniu tego, co wyborcy chcieliby usłyszeć, niezależnie od tego, czy jest to wykonalne czy nie. Jestem pewien, że jest jeszcze gorzej: tak naprawdę nikt kolejek skracać nie zamierza, bo kolejki zmniejszyć się nie mogą.

Skąd ta pewność? Otóż w hallu pewnego bardzo luksusowego hotelu, z dala od tych, których ubezpieczenie jest wyłącznie problemem finansów publicznych, uczestniczyłem latem ubiegłego roku w zupełnie innej, towarzyskiej dyskusji. Dotykaliśmy wielu problemów,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9744

Wydanie: 9744

Spis treści
Zamów abonament