Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„Szatan z Piotrkowa” może mieć sprawę o pedofilię

11 lutego 2014 | Kraj | Izabela Kacprzak Grażyna Zawadka

Nieoczekiwany zwrot w sprawie Trynkiewicza. W jego celi znaleziono pedofilskie zdjęcia. Dyrektor więzienia zawiadomił prokuraturę.

Mariusz Trynkiewicz, skazany 25 lat temu za zabójstwo czterech chłopców, jutro miał wyjść na wolność. Jednak dziś późnym popołudniem okazało się, że to wcale nie jest pewne: „szatan z Piotrkowa" miał trzymać pedofilskie materiały. Znaleźli je strażnicy więzienni przeszukujący jego celę.

– Szef zakładu karnego w Rzeszowie zawiadomił prokuraturę, że w celi Mariusza Trynkiewicza znaleziono materiały mające związek z przestępstwem, za które został skazany – poinformował wieczorem minister sprawiedliwości Marek Biernacki. Przeszukania celi w ramach „rutynowych obowiązków" odbyły się 8 i 10 lutego. Znalezione rysunki i zdjęcia to fotomontaże, które – według dyrekcji więzienia – można...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9761

Wydanie: 9761

Spis treści
Zamów abonament