Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozliczenia strefowe dla kilku zezwoleń – razem czy osobno

14 marca 2014 | Prawo i praktyka | Natalia Safjan

Podatnik funkcjonujący w specjalnej strefie ekonomicznej może prowadzić jedną ewidencję obejmującą całość działalności na jej terenie, bez konieczności odrębnego kalkulowania dochodu osiąganego w związku 
z poszczególnymi projektami inwestycyjnymi.

Tak uznała Izba Skarbowa w Bydgoszczy w interpretacji z 9 grudnia 2013 r. (ITPB3/ 423-475a/13/DK).

Spółka prowadzi działalność gospodarczą na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (SSE) na podstawie dwóch zezwoleń (z 2000 i 2013 roku). Zakres działalności określonej w tych zezwoleniach jest taki sam. Ze względu jednak na odmienny stan prawny, w którym było wydane każde z zezwoleń, zakresy działalności w jednym z nich zostały określone kodami PKD, a w drugim na podstawie kodów PKWiU 2008.

Spółka prowadzi zarówno działalność opodatkowaną, jak i zwolnioną z opodatkowania. Kalkuluje podatek dochodowy od osób prawnych uwzględniając dochód/stratę odrębnie dla dwóch rodzajów działalności, tj. strefowej (zwolnionej z opodatkowania) i pozastrefowej (opodatkowanej).

Podatnik zwrócił się do organu z wnioskiem o interpretację indywidualną w celu ustalenia, czy ma obowiązek prowadzenia ewidencji rachunkowej z podziałem na poszczególne zezwolenia. W szczególności spółka była...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9788

Wydanie: 9788

Spis treści
Zamów abonament