Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy sojusz Nestlé i dostawców

08 kwietnia 2014 | Ekonomia
Laurent Freixe od sześciu lat jest dyrektorem zarządzającym na Europę i wiceprezesem Nestle, największej firmy spożywczej świata. Ubiegły rok szwajcarska grupa zakończyła z 92,2 mld CHF (ok. 313,5 mld zł) przychodów, z czego ok. 17 proc. przypadło na Europę. Polska spółka z 3,4 mld zł sprzedaży ma 6-proc. udział  w europejskim biznesie grupy. Nestle zapewnia jednak, że nasz kraj jest dla niej ważnym rynkiem – przez 20 lat działalności w Polsce zainwestowała tu 2,2 mld zł i zatrudnia dziś 5,1 tys. osób.
źródło: materiały prasowe
Laurent Freixe od sześciu lat jest dyrektorem zarządzającym na Europę i wiceprezesem Nestle, największej firmy spożywczej świata. Ubiegły rok szwajcarska grupa zakończyła z 92,2 mld CHF (ok. 313,5 mld zł) przychodów, z czego ok. 17 proc. przypadło na Europę. Polska spółka z 3,4 mld zł sprzedaży ma 6-proc. udział w europejskim biznesie grupy. Nestle zapewnia jednak, że nasz kraj jest dla niej ważnym rynkiem – przez 20 lat działalności w Polsce zainwestowała tu 2,2 mld zł i zatrudnia dziś 5,1 tys. osób.

Laurent Freixe | Biznes musi pomóc młodym – mówi wiceprezes i dyrektor zarządzający firmy na Europę.

Politycy w Unii próbują zmniejszyć 23-proc. bezrobocie wśród młodzieży. Przed dwoma miesiącami Nestlé ogłosiło Europejską Inicjatywę na rzecz Zatrudniania Młodych Ludzi (ang. Youth Employment Initiative). Zapowiedziało, że w ciągu trzech lat zatrudni w Europie 10 tys. młodych ludzi, a drugie tyle wesprze przez praktyki, staże i warsztaty. Brzmi to świetnie, a jak wygląda realizacja?

Laurent Freixe: Łącznie przyjęliśmy ponad 2500 osób do stałej pracy, tymczasowej oraz na staże. W Polsce zatrudniliśmy prawie 80 osób, czyli ponad 10 proc. z całej planowanej liczby 760 osób. Początek mamy więc dobry. Do tego dochodzą warsztaty przygotowujące do wejścia na rynek pracy, które w całej Europie przeszło na razie ponad 150 osób.

Jaki jest cel na cały rok 2014?

Nie wyznaczyliśmy sobie celów na konkretne lata, choć zakładaliśmy, że co roku osiągniemy mniej więcej jedną trzecią docelowej liczby. Zobowiązanie jest rozłożone na trzy lata. Najwięcej będziemy zatrudniać w krajach, w których realizujemy projekty rozwojowe. Polska jest jednym z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9809

Wydanie: 9809

Spis treści
Zamów abonament