Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

GrandFront 2013 dla „Rzeczpospolitej”

27 maja 2014 | Druga strona | akal

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie już po raz 12. rozdano wczoraj nagrody w Konkursie Izby Wydawców Prasy. Nagrodę za prasową okładkę roku GrandFront 2013 zdobyła „Rzeczpospolita". Autorem okładki jest Bartosz Krzyżaniak-Gumowski, dyrektor artystyczny „Rz".

W uzasadnieniu werdyktu jury zwróciło uwagę na świetnie przekazany komunikat redakcyjny w bardzo trudnym temacie, jakim była abdykacja Benedykta XVI.

Do XII edycji Konkursu Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2013 zgłosiło się 219 redakcji gazet i czasopism drukowanych w ośmiu kategoriach tematycznych.

„Rzeczpospolita" była nagradzana również w poprzednich latach. Za okładkę w kategorii dzienniki za rok 2012 trzecie miejsce zajęła okładka weekendowego dodatku „Rz" „Plus Minus" „Potyczki o parytety" (15–16 września 2012 r.) autorstwa Dariusza Słomki, dodatkowo wyróżnienia otrzymała okładka „Plusa Minusa" „Wojna pod flagą biało-czerwoną" (2–3 czerwca 2012 r.) autorstwa Kamila Sknadaja.

W kategorii gazet ogólnopolskich za rok 2009 wyróżnienie zdobyła okładka „Rz" z wydania poprzedzającego 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Wydanie: 9848

Wydanie: 9848

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Zamów abonament