Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inno-Gene ma innowacje w genach

06 lipca 2015 | Dobra Firma
Na razie Inno-Gene skupia się na rozwoju organicznym.  W obecnej perspektywie unijnej firma chce pozyskać  ok. 30 mln zł z dotacji i być może zadebiutuje na GPW
źródło: materiały prasowe
Na razie Inno-Gene skupia się na rozwoju organicznym. W obecnej perspektywie unijnej firma chce pozyskać ok. 30 mln zł z dotacji i być może zadebiutuje na GPW

Polska firma wprowadza na rynek całe spektrum badań genetycznych ostrzegających przed chorobami i stosowanych też np. w kryminalistyce.

maciej rudke

Początki Inno-Gene sięgają zaledwie 2006 r., kiedy dwóch naukowców PAN – Michał Kaszuba i Jacek Wojciechowicz – założyło Centrum Badań DNA. Cztery lata później firma została przekształcona w Inno-Gene, a już dziś stoi przed szansą masowej sprzedaży nowoczesnych testów genetycznych: dla instytucji medycznych, weterynaryjnych i kryminalnych, osób prywatnych.

Jako rewolucyjny określany jest panel diagnostyczny Inno-Gene, który pozwala wykryć predyspozycje genetyczne do ponad 20 rodzajów raka.

Przyszłość medycyny

Kluczowym aktywem grupy Inno-Gene jest spółka Centrum Badań DNA, w której Inno-Gene ma 100 proc. udziałów. Stanowi ona centrum zysków, w którym zachodzi większość procesów biznesowych. W pełni konsolidowane są ponadto cztery spółki celowe powołane do realizacji konkretnych projektów unijnych.

– Największy potencjał tkwi w innowacyjnych produktach opartych na nowoczesnych technologiach, takich jak NGS (Next Generation Sequencing). Szacujemy, że Inno-Gene może mieć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10184

Wydanie: 10184

Spis treści
Zamów abonament