Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska nie odstaje od czołówki

12 października 2015 | Broader Way Forum 2015
źródło: Rzeczpospolita

Kraje Unii Europejskiej chcą objąć zasięgiem sieci szerokopasmowych cały swój obszar. Niektóre już to zrobiły.

Artur osiecki

Aż 99 proc. pokrycia siecią osiągnęła już Austria. Teraz, po pokryciu całości kraju siecią podstawową, Austriacy koncentrują się na zapewnianiu coraz szybszego przepływu danych. Cele to 100 Mbps dla 70 proc. gospodarstw domowych w 2018 r., a później 99 proc. do 2020 r. Aby je osiągnąć, obszary wiejskie otrzymają specjalne wsparcie finansowe z programów publicznych. Podobne 99-proc. nasycenie sieciami nowej generacji osiągnięto też już w Belgii. „Digital Belgium" to plan, który stawia nowe długoterminowe cele, m.in. taki, że Belgia do 2020 r. znajdzie się w trójce rankingu European Digital Economy and Society Index, a ma się do tego przyczynić tysiąc nowych start-upów i 50 tys. nowych miejsc pracy w różnych sektorach. Na Malcie wskaźnik nasycenia siecią podstawową osiągnął już nawet 100 proc. Teraz celem jest zapewnienie sieci o prędkości 100 Mbps dla 100 proc. populacji, gospodarstw domowych, firm i instytucji publicznych.

Internet dla każdego

Niemcy za cel przyjęli zapewnienie wszystkim gospodarstwom domowym dostępu do sieci o prędkości co najmniej 50 Mbps do 2018 r. Obecnie pokrycie Niemiec sieciami NGA (Next Generation Access) jest powyżej średniej unijnej z DSL jako najpowszechniejszą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10267

Wydanie: 10267

Spis treści
Zamów abonament