Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„Rzeczpospolita” radzi

20 października 2015 | Administracja | Małgorzata Jankowska

Czy można się ubiegać o wyrównanie uposażenia

– Policjant po zwolnieniu ze służby wystąpił do swojego byłego przełożonego (komendanta powiatowego policji) o wyrównanie wypłacanego mu przez ostatnie dziesięć miesięcy przed odejściem ze służby uposażenia. W okresie tym policjantowi powierzono wykonywanie obowiązków na wyższym stanowisku służbowym, nie zmieniając mu jednak wysokości wynagrodzenia (utrzymano mu je na dotychczasowym poziomie). Czy były funkcjonariusz powinien otrzymać wyrównanie uposażenia?

Nie. Artykuł 37 ustawy o policji (dalej uop) stanowi, że tylko w przypadku powierzenia policjantowi innych obowiązków jego uposażenie nie może być obniżone. Nie nakazuje zatem jego odpowiedniego podwyższenia. Prawo do uposażenia policjanta powstaje natomiast z dniem mianowania na stanowisko służbowe, a wysokość uposażenia zasadniczego jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10274

Wydanie: 10274

Spis treści
Zamów abonament