Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„Budyń” staje się przywódcą narodu

23 listopada 2015 | Świat | Jędrzej Bielecki

Po zamachach François Hollande znów ma szansę na reelekcję w 2017 r. „To był moment, który zmienił bilans całej jego kadencji" – przyznaje konserwatywny „Le Figaro".

Na pierwszy rzut oka prezydent w sondażach wypada wciąż fatalnie. Jak podał w niedzielę Ipsos, popiera go zaledwie 27 proc. Francuzów, podczas gdy 73 proc. jest niezadowolonych z jego rządów.

Jednak w ciągu zaledwie tygodnia liczba zwolenników Hollande'a zwiększyła się o 7 pkt proc., podczas gdy przeciwników spadła o 6 pkt proc. A to mogą być punkty rozstrzygające.

– Do drugiej tury wyborów prezydenckich właściwie na pewno przejdzie Marine Le Pen. Ale z kim się wówczas zmierzy – tego jeszcze nie wiadomo. I to właśnie ta osoba wygra, bo Francja nie jest gotowa powierzyć rządy liderce Frontu Narodowego – mówi „Rz" Emmanuel Riviere, dyrektor centrum analitycznego TNS Sofres.

Ostatni sondaż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10302

Wydanie: 10302

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament