Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„Wachowski” na czwórkę z plusem

27 stycznia 2016 | Rzecz o polityce | Marcin Dobski
Dariusz Pitaś w sejmowym biurze Klubu Kukiz’15. Gdy lidera ruchu nie ma na Wiejskiej, on przekazuje instrukcje posłom. Fot. Aleksandra Ziol
źródło: materiały prasowe
Dariusz Pitaś w sejmowym biurze Klubu Kukiz’15. Gdy lidera ruchu nie ma na Wiejskiej, on przekazuje instrukcje posłom. Fot. Aleksandra Ziol
autor zdjęcia: Andrzej Bogacz
źródło: Fotorzepa

Dariusz Pitaś – wielka kariera u boku Pawła Kukiza

Przeszłość Dariusza Pitasia wzbudza wiele emocji. Teraźniejszość sprawia, że antagoniści porównują go z Mieczysławem Wachowskim, szarą eminencją z otoczenia Lecha Wałęsy. W ciągu pół roku z wolontariusza stał się najbliższym współpracownikiem Pawła Kukiza.

– Nie jestem celebrytą, chcę ciężko pracować – mówi. – Oprócz mnie niewielu jest ludzi w najbliższym otoczeniu Pawła, którzy byli aktywni w kampanii prezydenckiej. Wszystko wyszło naturalnie, poparłem to ciężką pracą – mówi.

Tajemnicza postać

43-letni działacz jest dziś jednym z trzech wiceprzewodniczących Stowarzyszenia na rzecz Nowej Konstytucji, które założył Paweł Kukiz. Jest także dyrektorem biura Klubu Poselskiego Kukiz'15 i będzie koordynował budowę struktur ruchu w okręgach.

Ciekawsze są jednak nieformalne obowiązki i kompetencje prawej ręki lidera. Gdy Kukiz jest w podróży lub ma inne obowiązki, Pitaś w jego imieniu przekazuje instrukcje posłom. Zapewnia, że tylko wiernie odtwarza wskazówki szefa, z którym często rozmawia.

Zwycięsko wychodzi z konfliktów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10354

Wydanie: 10354

Spis treści
Zamów abonament