Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stare umowy, nowe zasady

08 marca 2016 | Dobra Firma | Karolina Nowak-Różycka
źródło: Rzeczpospolita

22 lutego 2016 r. weszły w życie istotne zmiany przepisów dotyczących umów o pracę na czas określony. Dotyczą one nie tylko umów zawieranych po tej dacie, ale również tych zawartych wcześniej. Wiąże się to z określonymi obowiązkami dla pracodawców.

Ustawa z 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw, która weszła w życie 22 lutego 2016 r. (dalej: ustawa), wprowadziła wiele zmian w zasadach zatrudniania na podstawie umowy o pracę na czas określony. Przede wszystkim:

- pracodawca nie może już zatrudniać na podstawie terminowych umów dłużej niż 33 miesiące,

- każdą taką umowę można rozwiązać z zachowaniem okresu wypowiedzenia, który zależy od długości zatrudnienia u danego pracodawcy,

- okresy wypowiedzenia są takie same jak te stosowane w przypadku umów o pracę na czas nieokreślony, a więc wynoszą: dwa tygodnie (przy zatrudnieniu do sześciu miesięcy), miesiąc (gdy firmowy staż wynosi od sześciu miesięcy do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10389

Wydanie: 10389

Spis treści
Zamów abonament