Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pokolenie „Z” wchodzi już do polskich przedsiębiorstw

16 czerwca 2016 | Ekonomia
Uczestnicy sesji omawiającej zmiany w sektorze finansowym dużo uwagi poświęcili m.in. poziomowi stóp procentowych
autor zdjęcia: Krzysztof Durmaj
źródło: Fotorzepa
Uczestnicy sesji omawiającej zmiany w sektorze finansowym dużo uwagi poświęcili m.in. poziomowi stóp procentowych

Problemem jest nie tylko znalezienie, ale przede wszystkim utrzymanie pracownika. Jak motywować i rozwijać talenty w firmie – o tym m.in. dyskutowano w Katowicach podczas kolejnej edycji Kongresu Dyrektorów Finansowych.

Michał Niewiadomski

W sesji omawiającej zmiany w sektorze finansowym Marcin Mrowiec, główny ekonomista banku Pekao SA, zwracał uwagę, że nasza waluta jest obecnie niedowartościowana. Jego zdaniem kolejnym wydarzeniem, które może wpłynąć na wahania kursu złotego, jest lipcowa decyzja agencji Fitch w sprawie ratingu naszego kraju. Dużo miejsca poświęcono zagadnieniu stóp procentowych. Wojciech Krywult, dyrektor operacyjny Programu dla Przedsiębiorstw banku Pekao SA, podkreślał, że przed nami ostatnie miesiące ich rekordowo niskiego poziomu. – Stopy procentowe w Polsce i strefie euro pójdą w górę – warto, by przedsiębiorcy wzięli to pod uwagę, planując budżety na przyszły rok – mówił dyrektor Krywult.

Podczas sesji poświęconej roli finansistów w cyfrowej gospodarce Krzysztof Jakubowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Netology, zwrócił uwagę na rolę mediów społecznościowych w prowadzeniu biznesu. – Negocjowaliśmy z jedną firmą umowę na dostawę towaru. Rozmowy były bardzo zaawansowane, ale tym, co przeważyło, by kontraktu nie podpisywać, była specjalna strona na Facebooku, która opisywała złe praktyki tej firmy – opowiadał Krzysztof...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10472

Wydanie: 10472

Spis treści
Zamów abonament