Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

II edycja konkursu „Księgowi Przyszłości" zakończona

29 czerwca 2016 | Ekspert księgowego

Koncepcja konkursu zrodziła się w 2013 r. w odpowiedzi na deregulację zawodu księgowego. Liczba uczestników świadczy o tym, jak ważne dla tego środowiska są wysokie standardy pracy, doskonalenie zawodowe, kompetencje i wiedza.

Finałowa gala konkursu „Księgowi Przyszłości" nie bez powodu odbyła się 9 czerwca br. Organizatorzy chcieli podkreślić rangę zawodu księgowego. Gala uświetniła bowiem, obchodzony w Polsce od siedmiu lat w tym dniu, Dzień Księgowego. Konkurs zorganizowali: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarsza polska organizacja zawodowa skupiająca księgowych, oraz firma Soneta, producent oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365, wspólnie dostrzegając konieczność propagowania roli i rangi zawodu księgowego w biznesie.

Przemyślenia po uwolnieniu zawodu

Koncepcja konkursu "Księgowi Przyszłości" zrodziła się w 2013 roku, stając się m.in. odpowiedzią na wprowadzaną wówczas deregulację zawodu księgowego. Debata publiczna, dotycząca zniesienia certyfikatu uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, ujawniła potrzebę zainteresowania się problemami tej grupy zawodowej i konieczność uświadamiania społeczeństwu, jak ważne są wysokie standardy pracy w zawodzie księgowego, ciągłe doskonalenie zawodowe, wiedza i umiejętności. Zgodnie z ideą konkursu, "Księgowi Przyszłości" to połączenie współzawodnictwa z podnoszeniem kwalifikacji, niezbędnych w pracy każdego księgowego. Celem konkursu jest promocja zawodu księgowego, walka z negatywnym stereotypem z nim związanym oraz wspieranie profesjonalistów z branży. Konkurs sprawdza nie tylko wiedzę z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10483

Wydanie: 10483

Spis treści
Zamów abonament