Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie można pobierać opłat za parkowanie w soboty

03 sierpnia 2016 | Dobra Firma | Paweł Sowisło

Nielegalne są zapisy uchwały rady gmin dotyczące ustalenia obowiązku uiszczania należności za postój aut w strefie płatnej w soboty – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

W wyroku z 26 kwietnia 2016 r. (I OSK 3507/15) NSA odniósł się do zapisów uchwały rady miejskiej w Augustowie z 29 maja 2013 r. Nr XXVI/206/13 w przedmiocie ustalenia strefy płatnego parkowania oraz wysokości stawek za parkowanie pojazdów. Sąd zakwestionował pobierania opłat za parkowanie w soboty. Przypuszczać należy, że gminy, które w swoich uchwałach nakładają taki sam obowiązek, podejmą działania zmierzające do eliminacji takich przepisów. W przeciwnym wypadku można spodziewać się zaskarżania uchwał przez prokuraturę.

Należność za postój

Podstawę prawną dla podjęcia przez radę gminy uchwały o ustanowieniu strefy płatnego parkowania stanowi art. 13b ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (tekst...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10513

Wydanie: 10513

Spis treści
Zamów abonament