Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wsparcie unijne może mieć charakter cenotwórczy

03 sierpnia 2016 | Ekspert księgowego | Aleksandra Tarka
Krzysztof Modzelewski, doradca podatkowy, senior partner w kancelarii Modzelewski & Partners Audit Tax Accounting
źródło: materiały prasowe
Krzysztof Modzelewski, doradca podatkowy, senior partner w kancelarii Modzelewski & Partners Audit Tax Accounting

Dotacja, która wypłacana jest tylko w razie świadczenia usług, a kwotowo zależy także od liczby zrealizowanych świadczeń, ma wpływ na obniżenie ceny.

Firma jest czynnym podatnikiem VAT i prowadzi działalność gospodarczą m. in. w zakresie świadczenia usług rachunkowo-księgowych oraz doradztwa podatkowego, opodatkowanych podstawową stawką VAT. Zawarła z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) umowę o udzielenie wsparcia na świadczenie usług doradczych w punktach konsultacyjnych. W umowie tej zobowiązała się do świadczenia usług w zakresie projektu polegającego na zapewnieniu usług rozwoju firmy dla przedsiębiorców oraz osób zamierzających rozpocząć działalność. Umownie uregulowano także zasady dofinansowania. Odpłatność za usługę wchodzącą w zakres projektu, uiszczana przez klienta, ma obejmować co najmniej 10 proc. kosztów jej wyświadczenia. Pozostała część ma być pokrywana ze wsparcia, przy czym do 85 proc. kwoty wsparcia będzie pochodzić ze środków EFS, a minimalnie 15 proc. ze środków krajowych. Jednocześnie przewidziano maksymalną wartość wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu i zobligowano wnioskodawcę, aby ich wartość związana ze świadczeniem każdej usługi doradczej nie przekroczyła kwoty X zł brutto za godzinę jej wykonywania.

Podatniczka wybrała rozliczanie w projekcie jedynie wydatków na wynagrodzenia wraz z pochodnymi od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10513

Wydanie: 10513

Spis treści
Zamów abonament