Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ubezpieczony pozna stan konta z listu albo elektronicznie

19 sierpnia 2016 | Dobra Firma | pracownicy ZUS

W tym roku ZUS po raz pierwszy wylicza emeryturę hipotetyczną w trzecim wariancie. Oblicza ją, sumując kwoty zapisane na koncie w pierwszym filarze i subkoncie.

Osoby, które mają założony profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, otrzymają w tym roku informację o stanie konta w formie elektronicznej. Na papierze mogą ją dostać w każdej jednostce ZUS.

Ubezpieczonym urodzonym po 31 grudnia 1948 r. ZUS musi podać stan konta. W tegorocznej informacji przekazuje dane zgromadzone na nim według zapisów na 31 grudnia 2015 r.

Wykazane informacje odzwierciedlają stan na indywidualnym koncie ubezpieczonego w ZUS. Kwoty tam zgromadzone są co roku waloryzowane. W przyszłości na ich podstawie będzie wyliczana emerytura z ZUS. Dlatego tak ważne jest to, aby wszystkie dane zawarte w informacji o stanie konta ubezpieczonego były...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10526

Wydanie: 10526

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament