Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„Aborcyjne” projekty trafią do komisji. Tam utkną

22 września 2016 | Kraj | Zuzanna Dąbrowska

W czwartek w Sejmie kolejne starcie dwóch światów wartości: posłowie zajmą się obywatelskimi projektami komitetów Stop Aborcji oraz Ratujmy Kobiety.

Nowelizacja obecnej ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży przygotowana przez pierwszy z tych komitetów zakłada całkowitą penalizację aborcji. – Dotychczas w prawie nieobecne jest karanie za zabicie dziecka – mówi Karina Walinowska z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, który jest członkiem inicjatywy Stop Aborcji.

Zdaniem autorów projektu „za dopuszczenie do zabicia dziecka poczętego" powinni być karani wszyscy: lekarz, osoby podżegające i pomagające oraz kobieta dokonująca przerwania ciąży. W przypadku matki sąd mógłby jednak odstąpić od wymierzenia kary.

Z kolei projekt ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie zakłada legalizację aborcji do 12. tygodnia ciąży oraz wprowadzenie edukacji seksualnej od początku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10555

Wydanie: 10555

Spis treści
Zamów abonament