Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Księgowy to zawód z przyszłością

12 października 2016 | Ekspert księgowego

DANE | Cyfryzacja usług księgowych postępuje. Wpływa to na pracę księgowych i biur rachunkowych oraz zmianę wymagań wobec osób zajmujących się rachunkowością. O tym, jak sprostać tym wyzwaniom, debatowano na szkoleniu wykładowców SKwP.

Joanna Langiewicz

Troska o najwyższe kwalifikacje zawodowych księgowych oraz jakość szkoleń umożliwiających sprostanie wyzwaniom, jakie przed nimi stoją, zdominowała szkolenie wykładowców oraz spotkanie władz warszawskiego Oddziału Okręgowego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

W Warchałach koło Szczytna spotkali się księgowi i wykładowcy, którzy omawiali m.in. szanse i zagrożenia związane z cyfryzacją usług księgowych oraz ich wpływ na pracę księgowych, w szczególności biur rachunkowych.

Ważnym punktem wydarzenia była debata na temat przyszłości zawodu księgowego, w której wzięli udział praktycy biznesu: Jerzy Koniecki – prezes Zarządu Oddziału Okręgowego w Warszawie SKwP i wiceprezes Zarządu Głównego SKwP, Małgorzata Mazurkiewicz, Ewa Komorowska, Aneta Pożarowska i dr Katarzyna Zasiewska.

W dyskusji podkreślono, że nie sprawdziły się obawy związane z deregulacją zawodu. Księgowi należący do Stowarzyszenia świetnie sobie poradzili w nowej rzeczywistości. SKwP wypełniło lukę na rynku powstałą po zniesieniu certyfikatów Ministerstwa Finansów i co ważne, świat biznesu dostrzegł i docenił...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10572

Wydanie: 10572

Spis treści
Zamów abonament