Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szlakiem „Drzewo i Sacrum”

18 października 2016 | Życie Ziemi Podlaskiej | Grażyna Zawadka

Urokliwe cerkwie, kolorowe chaty i cuda ze słomy to atrakcje, którymi zachwycą się turyści.

Drewniane obiekty sakralne, wiatraki, młyny, przydrożne kapliczki, a nawet całe wsie z barwnie zdobionymi chatami czekają na turystów, którzy odwiedzą Podlaski Szlak Kulturowy „Drzewo i Sacrum".

– Podlasie słynie z drewnianego budownictwa, więc szlak prezentuje tę architekturę, ale również ukazuje region jako miejsce przenikania się kultur, zwyczaje zamieszkałych na tych terenach Białorusinów – mówi Igor Łukaszuk, przewodniczący Związku na Rzecz Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej „Szczyty" (dawniej: Związek Młodzieży Białoruskiej). To z inicjatywy tej organizacji, przy wsparciu Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego zrealizowano projekt, który pozwala poznać najpiękniejszą drewnianą architekturę i najciekawsze pod tym względem miejsca regionu.

Szkoła pisania ikon

Trasa szlaku przebiega przez blisko 30 miejscowości w gminach Bielsk Podlaski, Orla, Dubicze Cerkiewne, Hajnówka, Czyże, Narew i Zabłudów. Trasę można przemierzyć zarówno samochodem, jak i rowerem. W znacznej części szlak wiedzie przez obszary mało znane, które bywają pomijane przez turystów odwiedzających Podlasie, choć są one zdecydowanie warte...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10577

Wydanie: 10577

Spis treści
Zamów abonament