Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedsiębiorcy skorzystają z profesjonalnych usług ośrodków innowacji

19 października 2016 | Dobra Firma | Michał Kołtuniak

FUNDUSZE UNIJNE | Blisko 300 tys. zł dofinansowania może otrzymać mikro, mała lub średnia firma na zakup usługi, która będzie polegała na przygotowaniu jej do wprowadzenia w życie nowych lub zmodyfikowanych wyrobów lub procesów. Takie proinnowacyjne usługi mogą świadczyć wyłącznie instytucje otoczenia biznesu posiadające specjalną akredytację.

Michał Kołtuniak

294 tys. zł to maksymalna wartość dofinansowania, jakie może otrzymać przedsiębiorca na zakup specjalistycznej usługi doradczej. Usługi, która ma polegać na tym, aby osoby z zewnątrz oceniły potencjał firmy, przygotowały plan działania i pomogły przedsiębiorcy wprowadzić innowacyjne rozwiązania. Ich podstawą musi być nowa technologia, którą dysponuje firma lub będzie dysponować. Doradcy mają poprowadzić firmę przez cały proces jej zastosowania (wdrożenia). Tak, aby w efekcie, na zakończenie całego projektu, przedsiębiorca mógł pochwalić się nowym produktem i wprowadzić go na rynek albo mógł wykorzystywać w firmie zupełnie nowy proces. Tak w największym skrócie można przedstawić ofertę kryjącą się pod działaniem 2.3.1 „Proinnowacyjne usługi IOB dla MSP", które jest częścią programu „Inteligentny rozwój".

Cel działania

Celem tej części programu jest rozwój oferty proinnowacyjnych usług świadczonych przez instytucje otoczenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10578

Wydanie: 10578

Spis treści
Zamów abonament