Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wydatki na sąsiedztwo to darowizna, która nie jest kosztem

19 października 2016 | Ekspert księgowego | Aleksandra Tarka

Deweloper, który chce z własnej kieszeni poprawić otoczenie swojej luksusowej inwestycji, nie skorzysta na tym podatkowo.

Spółka zamierza realizować inwestycję budowlaną, w skład której będzie wchodził biurowiec oraz zespół pięciu budynków mieszkalnych (apartamentowych). W bezpośrednim sąsiedztwie apartamentowców i biurowca utrzymanych w charakterze nowoczesnych kamienic miejskich stoi niski budynek wielorodzinny z lat sześćdziesiątych. Ma on starą elewację i wyraźnie kontrastuje z projektowanym nowoczesnym, luksusowym apartamentowcem. Z okien apartamentowca będzie widać zaniedbany dach tego budynku, co obniży wartość luksusowej nieruchomości na rynku. Dlatego spółka postanowiła – oprócz postawienia apartamentowca – zagospodarować teren wokół, m.in. poprzez modernizację elewacji niższego budynku, modernizację jego widocznej połaci dachu, a także remont chodnika niestanowiącego jej własności.

Firma zapytała czy nakłady na zagospodarowanie terenu, remont chodnika oraz modernizację elewacji i dachu znajdującego się w sąsiedztwie inwestycji mogą być zaliczone do jej kosztów podatkowych.

Sama uważała, że tak. W wyniku realizacji tych prac zwiększy się jakość prestiżowej oferty, a to wpłynie na zwiększenie przychodów ze sprzedaży...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10578

Wydanie: 10578

Spis treści
Zamów abonament