Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przy pośrednictwie handlowym przychodem jest kwota prowizji

20 października 2016 | Dobra Firma | Marcin Szymankiewicz

TRANSAKCJE | Przedsiębiorca, który świadczy usługi dropshippingu m.in. przez aukcje internetowe, zapłaci podatek od różnicy pomiędzy kwotą zapłaconą przez nabywcę i przekazaną dostawcy.

- Przedsiębiorca (osoba fizyczna) chce rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej przez internet – poprzez aukcje internetowe lub ogłoszenia na własnej stronie. Działalność ta ma polegać na świadczeniu usług pośrednictwa w zakupie jednostkowych towarów między klientem a dostawcą, który znajduje się na terytorium kraju trzeciego (spoza UE), np. w Chinach lub Indiach. Proces wysyłki towaru będzie przeniesiony na dostawcę – jest to tzw. dropshipping. Z reguły każdorazowa wysyłka nie przekroczy wartości kwoty 10 euro. W razie przekroczenia wszelkie koszty celne z tym związane będą ponoszone przez klienta jako importera towaru. O tych zobowiązaniach klient będzie informowany w regulaminie świadczenia usług dostępnym na profilu przedsiębiorcy.

Przedsiębiorca nie będzie i nie chce być właścicielem towaru. Nie będzie importerem towaru i nie będzie sprowadzał towaru na własny rachunek ani w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10579

Wydanie: 10579

Spis treści
Zamów abonament