Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy dyrektywa ochroni tajemnicę

24 stycznia 2017 | Rzecz o prawie | Zbigniew Pinkalski

Know-how w postępowaniach sądowych.

Zbigniew Pinkalski

Uchwalenie unijnej dyrektywy nr 2016/943 w sprawie ochrony niejawnego know-how i niejawnych informacji handlowych (tajemnic przedsiębiorstwa) zapowiada bardzo istotne dla przedsiębiorców zmiany w zasadach i zakresie ochrony know-how. Nie mniej istotne zmiany dyrektywa przewiduje w obszarze ochrony tajemnic przedsiębiorstwa w postępowaniach sądowych.

Poważna luka

W pewnym sensie spełnia ona oczekiwania przedsiębiorców. Należy bowiem uznać, że obecne przepisy i praktyka proceduralna w Polsce nie pozwalają na zadowalającą ochronę tajemnic przedsiębiorstwa w toku postępowań sądowych, a tym bardziej na gwarantującą bezpieczeństwo ujawnianych informacji. Jak natomiast słusznie zaznacza preambuła nowej dyrektywy, „perspektywa ujawnienia tajemnicy przedsiębiorstwa w trakcie postępowania sądowego często zniechęca prawowitych posiadaczy tajemnicy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10657

Wydanie: 10657

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament