Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Delegowanie można zalegalizować po powrocie

24 stycznia 2017 | Dobra Firma

Pracodawca, który wysłał podwładnego do pracy w innym kraju Unii Europejskiej, a nie uzyskał dla niego zaświadczenia A1, powinien się o nie postarać, nawet gdy oddelegowanie już się zakończyło.

Magdalena Ciałkowska, menedżer ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Administracji Kadrowo-Płacowej w Dziale Usług Księgowych BDO mp

Dokument A1 to dowód podlegania ubezpieczeniom społecznym w Polsce. Wydaje i poświadcza go ZUS. Przedsiębiorca powinien uzyskać to zaświadczenie zarówno dla podwładnego, którego chce delegować do pracy w innym kraju Unii Europejskiej, jak też dla siebie, gdy planuje świadczyć usługi poza granicami Polski.

Cel wyjazdu

Choć na darmo szukać jasnej definicji oddelegowania, przyjmuje się, że oddelegowanym jest podwładny, który czasowo zmienia miejsce pracy, gdy okres tej zmiany nie przekracza 24 miesięcy....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10657

Wydanie: 10657

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament