Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rośnie opór przeciwko „aptece dla aptekarza”

24 stycznia 2017 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Do Sejmu płyną – również z instytucji rządowych – pisma krytykujące projekt forsowanej przez posłów PiS reformy rynku aptecznego. piotr mazurkiewicz

Poselski projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego budzi emocje. Zakłada m.in., że apteki mogliby otwierać tylko farmaceuci, jedna firma mogłaby być właścicielem najwyżej czterech placówek, zaś nowe powstawałyby tylko tam, gdzie na aptekę w województwie przypada więcej niż 3 tys. osób.

Projekt krytykują Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Konfederacja Lewiatan i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET. Ale nie tylko.

Morawiecki przeciwny

Minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki wysłał sejmowej komisji nadzwyczajnej ds. deregulacji krytyczną opinię do projektu. „Zmiany nie przyczynią się do poprawy pozycji aptek i aptekarzy w systemie ochrony zdrowia w Polsce. Nie zostaną osiągnięte zakładane w uzasadnieniu cele" – czytamy w dokumencie.

W podobnym tonie projekt oceniają Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10657

Wydanie: 10657

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament