Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe oblicze administracji – czy podatnicy mają się czego obawiać

06 lutego 2017 | Podatki | Bartosz Matusik Bartosz Matusik, Ewelina Jaworska

1 marca 2017 r. rozpocznie działalność Krajowa Administracja Skarbowa, czyli nowy twór konsolidujący działanie trzech rozproszonych dotychczas struktur: administracji podatkowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej.

Podstawą utworzenia i funkcjonowania Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) są przepisy dwóch ustaw z 16 listopada 2016 r., tj. ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej. Głównym celem wprowadzenia tych zmian jest ograniczenie skali oszustw podatkowych (w szczególności wyłudzeń VAT) oraz zwiększenie skuteczności wywiązywania się przez podatników z obowiązków podatkowych. Dodatkowo, KAS ma zapewnić obsługę i wsparcie dla podatnika i płatnika w prawidłowym wykonywaniu ich obowiązków podatkowych i celnych. Ustawa o KAS i skonsolidowanie administracji ma na celu „zapewnienie obsługi klienta na wysokim poziomie".

Wprowadzane zmiany będą dotyczyć nie tylko...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10668

Wydanie: 10668

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament