Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trump–Putin: paktu jednak nie będzie

31 marca 2017 | Świat | Jędrzej Bielecki

Prezydent USA rakiem wycofuje się z planu globalnego porozumienia z Rosją. Żadne spotkanie obu przywódców nie jest zaplanowane.

Obietnica szybkiego „dealu" z Rosją była stałym elementem kampanii wyborczej Donalda Trumpa. Ale 70 dni po inauguracji prezydent wciąż nie ustalił terminu spotkania z rosyjskim przywódcą. Jako pierwsza ujawniła to w czwartek „Wall Street Journal". „Rz" udało się potwierdzić wiadomość przez źródła dyplomatyczne w Waszyngtonie.

– Żadne spotkanie nie jest zaplanowane. Z pewnością będziemy z tym czekali na wyjazd sekretarza stanu Rexa Tillersona do Moskwy. Ale i wtedy raczej nie dojdzie do ogłoszenia spotkania obu prezydentów – mówią nasi rozmówcy.

Co się stało? Zdaniem naszych informatorów w amerykańskiej stolicy powody są zasadniczo dwa. Po pierwsze, Putin nie chce niczego poważnego Amerykanom...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10714

Wydanie: 10714

Spis treści
Zamów abonament