Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Europa Środkowa i Wschodnia w fazie wzrostu

31 marca 2017 | Nieruchomości Plus
źródło: MIPIM 2017
źródło: MIPIM 2017

Analiza Region, którego rynkowe sukcesy wyprzedzają osiągnięcia reszty kontynentu.

Inwestycje komercyjne w sektorze nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej wzrosły o 11 proc. i w 2016 roku osiągnęły wartość 11 mld euro, wyprzedzając przy tym resztę kontynentu, ukazując głębię, zróżnicowanie oraz dynamikę regionu. Jeśli trend wzrostowy się utrzyma, region osiągnie podobny wynik również w roku 2017.

Jednym z głównych powodów, dla których coraz większe rzesze międzynarodowych inwestorów poszukują okazji inwestycyjnych w nieruchomości w głównych miastach Europy Środkowej i Wschodniej, jest różnica zysku wynosząca do 200 punktów bazowych pomiędzy tym regionem a Europą Zachodnią. Anna Duchnowska jest kierownikiem działu zarządzania aktywami i szefem polskiego oddziału Invesco Real Estate, które ostatnio zapłaciło 230,3 mln euro za Q22 - biurowiec o łącznej powierzchni 53 tys. mkw., zlokalizowany w centrum biznesowym Warszawy.

- Mamy do czynienia ze światowym przesytem kapitału, którego posiadacze poszukują okazji do generowania zysku, a Europa Środkowa i Wschodnia oferuje atrakcyjną stopę zwrotu w porównaniu z innymi rynkami - komentuje Anna Duchnowska.

W przypadku Q22, jak dodaje: „Byliśmy w stanie zabezpieczyć tę inwestycję poza rynkiem, a taka sytuacja nie zdarza się często. Lokalizacja, jakość budynku oraz najemcy - to wszystko spodobało się inwestorom. Interesują nas wszystkie obszary komercyjne. Do tej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10714

Wydanie: 10714

Spis treści
Zamów abonament