Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

„Rzeczpospolita” radzi

16 maja 2017 | Administracja

Czy wszystkie koszty przeprowadzki pokrywa pracodawca

- Urzędnik służby cywilnej został przeniesiony decyzją szefa służby cywilnej do innego urzędu znajdującego się w innej miejscowości. Związane jest to z przeprowadzką całej rodziny. Czy nowy urząd zwróci poniesione z tego tytułu koszty?

Zasady zwrotu kosztów zarówno przejazdu urzędnika wraz z rodziną do nowego miejsca pracy i zamieszkania jak i przewozu mienia określa rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 8 czerwca 2009 r w sprawie świadczeń przysługujących urzędnikowi służby cywilnej przeniesionemu do pracy w innej miejscowości (DzU nr 93, poz. 763). Zgodnie z nim, koszty przejazdu przeniesionego urzędnika i członków rodziny przenoszących się wraz z nim oraz koszty przewozu mienia ustala się na przejazd z miejsca zamieszkania do miejscowości, do której następuje przeniesienie, i z powrotem.

Przy czym zwrot kosztów przejazdu przeniesionego urzędnika i członków rodziny następuje w sposób określony w przepisach o podróżach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 10750

Wydanie: 10750

Spis treści
Zamów abonament