Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„Rzeczpospolita” radzi

23 maja 2017 | Administracja | Małgorzata Jankowska

Czy można zorganizować nabór wewnętrzny

- W związku z planowanym odejściem urzędniczki służby cywilnej na emeryturę, jej stanowisko wkrótce się zwolni. Jego objęciem zainteresowany jest jej kolega pracujący w innym wydziale tego urzędu. Czy w takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie normalnego naboru czy też można pracownika tego po prostu przesunąć na to stanowisko?

Choć przepisy ustawy o służbie cywilnej milczą na ten temat, do obsadzenia wolnego stanowiska w służbie cywilnej dojść może także w drodze naboru wewnętrznego, czyli procedury umożliwiająca znalezienie kandydata do objęcia danego stanowiska pracy spośród pracowników zatrudnionych w urzędzie. Potwierdzają to wyjaśnienia Departamentu SC KPRM. Wynika z nich, że otwarty i konkurencyjny nabór do służby cywilnej, o którym mowa w art. 6 ustawy o służbie cywilnej (usc),...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10756

Wydanie: 10756

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament