Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Donald Trump to inna wersja George’a W. Busha

26 maja 2017 | Świat

Straciliśmy szansę na poprawę stosunków z USA – mówi „Rzeczpospolitej" przewodniczący wpływowej moskiewskiej Rady ds. Polityki Zagranicznej i Obronnej Fiodor Łukjanow.

Rzeczpospolita: Prezydent USA Donald Trump z pierwszą zagraniczną wizytą udał się do Arabii Saudyjskiej. Jak to zostało odczytane w Rosji?

Fiodor Łukjanow: To nie odpowiada polityce Rosji. Na Bliskim Wschodzie Trump zademonstrował klasyczną republikańską politykę, opierającą się na Arabii Saudyjskiej i Izraelu. Z drugiej zaś strony nie wiemy, jakie podejmie on dalsze działania, ponieważ nie wpisują się one w jakąś strategię. Owszem, prezydent USA zademonstrował mocne wsparcie dla Arabii Saudyjskiej, ale co będzie dalej? Tego nie wiemy.

Czy w tej sytuacji rosyjsko-amerykańskie porozumienie w sprawie Syrii jest możliwe? Moskwa ma zupełnie innych sojuszników w tym regionie.

Jasne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10759

Wydanie: 10759

Spis treści
Zamów abonament