Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chcemy stworzyć markę Pisa–Narew

08 czerwca 2017 | Życie Regionów | Iwona Trusewicz
Szlak przebiega przez pięć gmin na terenie trzech województw
źródło: materiały prasowe
Szlak przebiega przez pięć gmin na terenie trzech województw
źródło: materiały prasowe

Jeśli ktoś płynął już Krutynią i wciąż jest pod wrażeniem spływu początkowym odcinkiem szlaku, to niech pomnoży to przez dziesięć, a potem jeszcze przez siedem – mówi Edmund Lipnicki, przewodniczący Związku Gmin Pisa–Narew.

Rz: W połowie maja przedstawiciele województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz mazowieckiego podpisali list intencyjny o współpracy przy promowaniu szlaku Pisa–Narew. To mało znana droga wodna. Jakie są jej atuty?

Edmund Lipnicki: Pisa i Narew, a dalej Bug i Wisła, to jedyna droga wodna na Mazury. Przed wojną spławiano tędy towary aż do Gdańska, a gdy my byliśmy dziećmi, wszystkie jachty właśnie tędy ciągnęły do i z Krainy Wielkich Jezior. Pisa jest w Polsce najszybciej płynącą rzeką w obszarze nizinnym i jedną z najbardziej krętych w Europie. Jeśli ktoś płynął już Krutynią i wciąż jest pod wrażeniem spływu początkowym odcinkiem szlaku, to niech pomnoży to przez dziesięć, a potem jeszcze przez siedem. Bo Pisą–Narwią można płynąć przez tydzień. Szlak liczy 120 km i obfituje w niedostępne dla przeciętnego turysty obszary leśne czy trzcinowiska.

Na czym ma polegać współpraca regionów na rzecz nowego szlaku wodnego?

Szlak przebiega przez tereny pięciu należących do naszego związku gmin (łącznie rzeka przepływa lub idzie po granicy ośmiu gmin) i trzech województw. Żeby za kilka lat stworzyć prawdziwy produkt i rozpoznawalną markę turystyczną, nam potrzeba opieki i pomocy marszałków. Jeśli projekt Pisa–Narew tworzony będzie metodą „chałupniczą" i „po gospodarsku", to nie powstanie nigdy.

Mamy za sobą ponad dziesięć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10770

Wydanie: 10770

Spis treści
Zamów abonament