Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nagrody w programie lojalnościowym są zwolnione z PIT

21 czerwca 2017 | Ekspert księgowego | Paweł Kamiński

Nagrody związane ze sprzedażą premiową o wartości do 760 zł, uzyskiwane przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, nie wymagają odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy przez organizatora.

Tak stwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 22 marca 2017 r. (2461-IBPB-2-2.4511. 21.2017.1.IN).

O wydanie interpretacji indywidualnej zwróciła się spółka zamierzająca wprowadzić program lojalnościowy. Uczestnicy programu mieliby otrzymywać punkty w zamian za zakupy u określonych sprzedawców, po odpowiednim zalogowaniu się do serwisu prowadzonego przez organizatora programu. Następnie punkty miały być wymienianie na nagrody (m.in. bony o określonej wartości pieniężnej) fundowane przez organizatora programu. Spółka powzięła wątpliwość czy przekazanie nagród o wartości nieprzekraczającej 760 zł osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej będzie skutkować powstaniem po jej stronie obowiązków płatnika PIT.

Zdaniem spółki, w analizowanym przypadku zastosowanie znalazłoby zwolnienie, o którym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10780

Wydanie: 10780

Spis treści
Zamów abonament