Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Politechnika Lwowska – nauka, historia, innowacje i technologie

14 lipca 2017 | Modernizacja roku
źródło: materiały prasowe
Kładka we Lwowie
źródło: materiały prasowe
Kładka we Lwowie

Patron naukowy Konkursu „Modernizacja Roku", Politechnika Częstochowska, od wielu lat współpracuje z Politechniką Lwowską. Jednocześnie przedstawiciele Politechniki Częstochowskiej uczestniczą w pracach komisji konkursowej, przenosząc ideę modernizacji obiektów wszędzie tam, gdzie to konieczne. Konkretne przykłady rozwiązań propagowane przez „Modernizację Roku" odnajdują swoje zastosowanie w realizacjach wykonywanych m.in. w krajach sąsiadujących z Polską.

Politechnika Lwowska (na zdjęciu), zgodnie z ostatnimi udokumentowanymi ustaleniami powstała już w 1816 roku, to już ponad 200 lat historii! Plasuje to ją w czołówce politechnik współczesnej Europy. Prężnie rozwijający się ośrodek naukowy zawsze wdrażał innowacyjne rozwiązania i technologie. Wart podkreślenia jest fakt, że w 1894 roku wykonano - zachowaną do dziś, żelbetową kładkę dla pieszych, która znajduje się przy gmachu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10800

Wydanie: 10800

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament