Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sztuczna inteligencja w ataku

04 sierpnia 2017 | Ekonomia
Wydatki na mechanizmy działające w oparciu o sztuczną inteligencję
źródło: Rzeczpospolita
Wydatki na mechanizmy działające w oparciu o sztuczną inteligencję

Do 2020 roku mechanizmy sztucznej inteligencji będą obecne w prawie każdym rodzaju tworzonego na świecie oprogramowania – prognozuje firma badawcza Gartner.

magdalena lemańska

Już za trzy lata sztuczna inteligencja (SI lub AI z ang. artificial intelligence) znajdzie się wśród pięciu głównych obszarów, w jakie będzie inwestować prawie jedna trzecia szefów działów IT na świecie – uważają analitycy Gartnera. Przykładów tego, w jakich sektorach już są dzisiaj wykorzystywane tzw. komputery kognitywne i sztuczna inteligencja, jest coraz więcej.

– Według badania Salesforce „The AI Revolution 2017", aż 37 proc. firm już w tej chwili wykorzystuje sztuczną inteligencję dzięki dostępnym na rynku rozwiązaniom np. CRM. Kolejnych 22 proc. planuje zrobić to w najbliższym czasie. AI jest integralną częścią otaczającej nas rzeczywistości biznesowej – komentuje Maciej Dakowicz, ekspert w zespole Salesforce z Deloitte Digital.

Z szacunków firmy badawczej MDM wynika, że coraz chętniej korzystają z SI operatorzy płatnej TV w systemach rekomendacji dla widzów. I tu będzie coraz ważniejsza. W tym roku rozmaite...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10818

Wydanie: 10818

Spis treści
Zamów abonament