Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Możliwa przerwa w prowadzeniu biznesu

08 sierpnia 2017 | Dobra Firma | pracownicy ZUS

procedura | Przedsiębiorca, który jest w trudnej sytuacji finansowej lub prowadzi działalność sezonowo, może na jakiś czas przestać ją wykonywać. Nie musi jej całkowicie likwidować, może ją zawiesić.

Przedsiębiorca może zawiesić wykonywanie działalności gospodarczej, jeśli wcześniej wyrejestruje z ubezpieczeń wszystkich swoich pracowników oraz członków rodziny (swojej i pracowników). Przerwa w prowadzeniu działalności może wynosić od 30 dni (w lutym 28/29 dni) do 24 miesięcy. Jeśli przedsiębiorca prowadzi działalność od co najmniej 6 miesięcy, może także zawiesić działalność, aby opiekować się swoim dzieckiem. Może to zrobić na dłuższy okres:

- do 3 lat, nie dłużej jednak niż do końca roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 6. rok życia,

- do 6 lat – jeśli dziecko z powodu stanu zdrowia (potwierdzonego orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności) wymaga osobistej opieki, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 18. roku życia.

Z uprawnienia do zawieszenia działalności, aby opiekować się dzieckiem, przedsiębiorca może skorzystać jednorazowo w całości albo w czterech...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10821

Wydanie: 10821

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament