Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacja o przeprowadzce w świadectwie pracy

05 września 2017 | Dobra Firma | Sebastian Kryczka

Pracownik, który rozwiązał umowę z własnej inicjatywy, może nabyć prawo do zasiłku dla bezrobotnych, gdy powodem była zmiana jego miejsca zamieszkania.

- Mam pracownika, któremu wypisałam świadectwo pracy po rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron. Zarejestrował się w urzędzie pracy. Urzędniczka podpowiedziała mu, żeby na świadectwie dopisać, iż do rozwiązania umowy doszło z uwagi na zmianę adresu zamieszkania – wtedy prawo do zasiłku będzie miał od razu. Chcę zrobić korektę świadectwa, a pracownik musi mi napisać uzupełnienie do wypowiedzenia – ponieważ zaproponował w nim tylko rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i nic nie pisał o zmianie adresu. Jak napisać uzupełnienie do tego wypowiedzenia? – pyta czytelniczka.

Ponieważ zatrudnienie na podstawie stosunku pracy ma charakter dobrowolnie zobowiązujący, zarówno pracownik, jak i pracodawca mają prawo do rozwiązania łączącej strony umowy o pracę. Możliwości w tym zakresie jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10844

Wydanie: 10844

Spis treści
Zamów abonament