Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„Rzeczpospolita” radzi

05 września 2017 | Administracja | Małgorzata Jankowska

Czy raz udzielona zgoda obowiązuje przy kolejnym naborze

- Czy jeśli dyrektor generalny raz uzyska zgodę szefa służby cywilnej na publikację ogłoszenia zawierającego informację, że o dane stanowisko mogą ubiegać się również cudzoziemcy, musi występować o nią ponownie, gdy po raz drugi będzie organizował nabór na to stanowisko?

Dyrektor generalny urzędu ma obowiązek każdorazowo rozstrzygnąć czy na konkretnym stanowisku w służbie cywilnej może zostać zatrudniony cudzoziemiec spełniający warunki określone w art. 5 ustawy o służbie cywilnej >patrz tekst główny. W tym celu powinien przeprowadzić analizę opisu stanowiska pracy pod kątem realizowanych na nim zadań i posiadanych uprawnień. Taka analiza, z uwzględnieniem przesłanek wynikających z art. 5 ust. 2 ustawy o sc, dokonywana jest, zgodnie z wyjaśnieniami Departamentu Służby Cywilnej KPRM (dsc.kprm.gov.pl), na poziomie urzędu, który jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10844

Wydanie: 10844

Spis treści
Zamów abonament