Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koniec zoo – czas na Orient

04 października 2017 | Życie Ziemi Łódzkiej | Izabela Kacprzak
źródło: materiały prasowe
Łódzkie Orientarium  na wizualizacjach wygląda imponująco
źródło: materiały prasowe
Łódzkie Orientarium na wizualizacjach wygląda imponująco

Łódzkie Orientarium ma duże szanse powtórzyć sukces wrocławskiego Afrykarium. Miasto liczy nawet na 1,5 mln turystów rocznie i spłatę inwestycji w 15 lat.

Łódzki ogród zoologiczny rozpoczął największą w swojej 80-letniej historii inwestycję – budowę Orientarium. Ma kosztować ok. 262 mln zł, powstać w trzy lata, a środki pochodzić będą z obligacji wyemitowanych przez spółkę Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi, które wykupi PKO BP (jej stuprocentowym udziałowcem jest gmina). Biznesplan pokazuje, że w ciągu 15 lat inwestycja może się zwrócić i sama utrzymać.

Konkurencja dopiero w Wielkiej Brytanii

Łódzkie Orientarium, które zastąpi miejski ogród zoologiczny, na wizualizacjach wygląda imponująco. W Polsce brakuje tego typu miejsc, a sukces Wrocławia, który trzy lata temu otworzył Afrykarium, przekonał Łódź, że warto stworzyć coś, czego nie ma w tej części Europy.

– Łódzkie zoo powstało 80 lat temu, obiekty nigdy nie przechodziły generalnego remontu, a zmieniły się też znacząco wymogi prawne, jeśli chodzi o warunki bytowe dla zwierząt – tłumaczy Aleksandra Hac z biura prasowego Urzędu Miasta w Łodzi. Za dwa lata łódzkiemu zoo kończyła...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10869

Wydanie: 10869

Spis treści
Zamów abonament