Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mediacja – w drodze do zgody

17 października 2017 | Rzecz o prawie | Andrzej Wilczyński Krzysztof Malinowski

Dlaczego warto angażować radców prawnych.

Międzynarodowy Tydzień Mediacji to czas, w którym warto zastanowić się nad skutecznością rozwiązywania sporów. W ostatnich latach chyba każdy, nawet nie wychodząc z domu, mógł dowiedzieć się np. z internetu, że są sytuacje, w których przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości działają nieprawidłowo. Obawiamy się, że taki negatywny przekaz medialny nie poprawi funkcjonowania naszego systemu prawnego. W gąszczu wiadomości nie przebija się za to przekaz promujący alternatywne rozwiązywanie sporów. Nie spotkamy informacji, że np. Jan Kowalski skorzystał z mediacji i pogodził się z sąsiadem i po wielopokoleniowych sporach zaczęli współpracować, czego efektem jest wybudowanie wyciągów orczykowych, dzięki którym przybyło turystów.

Szkoda, bo promowałoby to kulturę dialogu jako szansę na sukces konkretnych osób, ale i ich otoczenia. Promocja rozwiązań, które zmniejszałyby przestrzeń agresji na rzecz współpracy i wzajemnego szacunku, doprowadziłaby m.in. do szybszego rozstrzygania postępowań sądowych chociażby ze względu na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10880

Wydanie: 10880

Spis treści
Zamów abonament