Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„Rzeczpospolita” radzi

17 października 2017 | Administracja | Małgorzata Jankowska

Czy rozprawa może się odbyć mimo zignorowania zawiadomienia?

- Członek korpusu sc będący obwinionym w prowadzonym w urzędzie postępowaniu dyscyplinarnym twierdzi, że nie został prawidłowo powiadomiony o rozprawie. Nie mogąc, ze względu na jego nieobecność w pracy, doręczyć mu tego zawiadomienia bezpośrednio, wysłano je listem poleconym. Obwiniony ten list zignorował, co zostało udokumentowane w aktach sprawy. Czy w takiej sytuacji odprawa może się odbyć?

Tak, ale tylko wtedy, gdy faktycznie zawiadomienie można uznać za prawidłowo doręczone. W takiej sytuacji, bowiem nieobecność obwinionego na rozprawie bez żadnej ważnej przyczyny uznać należy za nieusprawiedliwioną, co, jak wiadomo, zgodnie z art. 126 ustawy o sc nie wstrzymuje rozpoznania sprawy.

Do doręczania wezwań i innych pism w postępowaniu dyscyplinarnym członków korpusu sc stosuje się przepisy rozdziału 8 działu I Kodeksu postępowania administracyjnego (kpa). Zgodnie z art. 42 kpa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10880

Wydanie: 10880

Spis treści
Zamów abonament