Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

„Rzeczpospolita” radzi

07 listopada 2017 | Administracja | Małgorzata Jankowska

Czy można aktywnie prowadzić działalność partyjną?

- Pracownik służby cywilnej od kilku lat jest członkiem partii politycznej, do której zapisał się jeszcze prze zatrudnieniem w służbie cywilnej. Ustawa pragmatyczna nie zabrania tworzenia partii politycznej i uczestnictwa w niej pracownikom tej służby. Czy to oznacza, że może on działać w partii bez żadnych ograniczeń? A co działalnością związkową?

Nie. Choć faktycznie zakaz tworzenia partii politycznych i uczestnictwa w nich dotyczy wprost tylko urzędników służby cywilnej i osób zajmujących wyższe stanowiska w tej służbie co mogłoby oznaczać, że pozostali członkowie korpus sc a więc pracownicy mogą działać w tego typu strukturach bez żadnych ograniczeń, tak jednak nie jest. Trudno, bowiem pogodzić możliwość bycia wśród założycieli partii polityczne czy przystąpienie do niej (aktywne w niej działanie) z obowiązkiem powstrzymania się od publicznego manifestowania swoich poglądów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10897

Wydanie: 10897

Spis treści
Zamów abonament