Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Transport intermodalny – integracja przewozów światowych

06 listopada 2017 | Warsaw Bus i MT TSL

Od 21 do 23 marca 2018 r. w Ptak Warsaw Expo na targach InterModal 2018, towarzyszących Międzynarodowym Targom Transportu, Spedycji i Logistyki, odbędzie się dyskusja na temat wieloletniego programu rozwoju transportu intermodalnego.

Dagmara Sankowska

Wyzwania, jakie stoją przed transportem intermodalnym, wymagają integracji i łączenia wielu obszarów działania, a najlepszym do tego miejscem są targi. Celem drugiej edycji Targów Transportu intermodalnego „Intermodal 2018", które odbędą się od 21 do 23 marca 2018 r. w Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie, jest umożliwienie profesjonalistom działającym na rynku przewozów intermodalnych zaprezentowania swojej oferty biznesowej i podjęcia dyskusji na temat wieloletniego programu rozwoju transportu intermodalnego. Imprezie wystawienniczej będzie towarzyszyć konferencja, podczas której poruszane będą zagadnienia związane z powstaniem Centralnego Portu Komunikacyjnego obejmujące intermodalny charakter tego projektu, czyli potencjał wspólnego rozwoju infrastruktury kolejowej (koleje dużych prędkości), drogowej i transportu lotniczego oraz wpływ CPK na konkurencyjność gospodarczą i turystyczną Polski.

Szybki wzrost

W ostatnich latach Polska jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków transportu intermodalnego w Europie. Zawdzięcza to strategicznemu położeniu na szlaku głównych korytarzy transportowych oraz rozwojowi gospodarczemu kraju. Dodatkowym impulsem jest obecność na naszym rynku globalnych liderów takich branż jak AGD, motoryzacja, meblarska lub chemiczna. Duże wolumeny ładunków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10896

Wydanie: 10896

Spis treści
Zamów abonament